Rostliny 

Je tady 286 produktů.

Při výběru akvarijních rostlin se především ohlížíme na jejich náročnost. Rostliny jsou v naší nabídce rozděleny na:

  • Nenáročné se spokojí se středně silným či slabým osvětlením (0,4-0,5 W/l) a mají menší nároky na CO2 a živiny
  • Náročné rostliny potřebují přidávat CO2 a některé prvky ve formě vhodného hnojiva, navíc mají často vysoké nároky na světlo (až 1 W/l).
V obou skupinách rostlin se vyskytují druhy pomalu a rychle rostoucí. Rychle rostoucí odebírají z vody logicky podstatně více živin. Současně mají daleko rychlejší metabolizmus a větší produkci algicidních látek, které potlačují řasy. Dostatek zdravých rychle rostoucích rostlin je zakládní prevence proti výskytu řasy. Jsou to např. Egerie, Cabomby, Limnophily, Myriophyllum, Ludwigie, Hygrophily, Rotaly. Řada rychle rostoucích rostlin je nenáročných a dobře a rychle rostou i bez přídavku CO2. Větší množství, rychle rostoucích rostlin efektivně odebírají hnojivo, přebytek dusíkatých látek a potlačují řasy. Udržují stabilní ekosystém. Doporučujeme tedy mít rychle rostoucí rostliny zastoupeny v akváriu.

Doporučujeme vybrat rostliny tak, aby byly zastoupeny druhy vhodné do popředí, do středu a do zadní části akvária. Rostliny až na vyjímky nikdy nekupujte samostatně, ale vždy po několika kusech. Tedy se držme zásady méně druhů ve větším počtu. Akvárium tak bude působit přirozeným dojmem.

Sázení rostlin
 

Rostliny před sázením vytáhneme z květináčků a pečlivě zbavíme čediče, ve kterém jsou zasazeny. Rostlinu opláchneme ve vlažné vodě. Rostlinám před sázením zkrátíme kořeny ostrými nůžkami. Při sázení používáme pinzetu a pevně je umístíme do substrátu. Rostliny nehnojíme dříve než za 7-10 dnů od založení akvária, až se dobře zakoření a začnou růst. Poté je ale nutné dodávat rostlinám živiny.

Více informací o rostlinách najdete v návodech

Akvarijní rostliny

Dárek zdarma k nákupu rostlin:
Rostliny za 600 Kč a více : 150 ml CO2 Vital
Rostliny za 1200 Kč a více : 500 ml CO2 Vital

Zobrazeno 1 - 24 z 286 produktů

Filtrovat podle

Výrobce

Rostliny