Bioflor MASTER Expand

Bioflor MASTER

Rataj Rataj

Nové

Bioflor Master je koncentrované akvarijní hnojivo pro denní použití. Rostliny díky dennímu dávkování nebudou nikdy hladovět a všechny živiny okamžitě využijí pro maximální růst, syté vybarvení a vitalitu. Skvělá volba, pokud máte dobré LED osvětlení a hustě zarostlé, rostlinné akvárium s náročnými rostlinami.

Více podrobností

Skladem

84 Kč

s DPH

Popis

Charakteristika

Přípravek, na kterém jsme dlouho pracovali a jsme na něj opravdu pyšní. Bioflor Master je denní akvarijní hnojivo, které si rozumí s dnešní akvaristikou, kde už je použití LED osvětlení běžnou praxí. V současné akvaristice se stává standardem svícení LED světly a dávkování plynného CO2. Rostliny díky vhodným podmínkám mají obrovský růstový potenciál a hnojení v týdenních intervalech jim tak nestačí.

Bioflor Master je určen pro high-tech akvária. Tedy hustě zarostlá rostlinná akvária s výkonným LED osvětlením, dávkováním CO2. Nesvítíte LED osvětlením, máte klasické zářivky a pěstujete nenáročné rostliny? Pak použijte hnojivo BIOFLOR, který je vhodný i pro méně zarostlá akvária.


Rostliny díky dennímu dávkování nebudou nikdy hladovět a všechny živiny okamžitě využijí pro maximální růst a syté vybarvení. Složení hnojiva je vyvinuto tak, že ani při dlouhodobé aplikaci nedochází k nežádoucímu hromadění prvků zejména mědi.
Jako zdroj draslíku obsahuje hnojivo octan draselný, který zároveň vyživuje užitečné bakterie. Bakterie zaručí, že voda v akváriu je křišťálově čistá a bez řas. Pokud intenzivně svítíme a aplikujeme CO2 doporučujeme přidávat Fosfor+.

Použití přípravku Bioflor MASTER můžete vidět ve videu Jak na pěkné akvárium.

Proč si zvolit hnojivo Bioflor Master

Rychlejší a zdravější růst rostlin díky dennímu dávkování

Spokojené a dobře vyživené rostliny

Mikro a makroprvky ve formách, které jsou ochotně a rychle vstřebávány rostlinami

Vysoce koncentrované hnojivo, které nedodá do akvária zbytečný chemický balast, ale pouze potřebné živiny

Sytě vybarvené rostliny. Perfektní i pro červené druhy rostlin

Efektivnější proces fotosyntézy

Aktivace a výživa prospěšných bakterií

Neškodný pro krevety

Dusík? ANO!

Dusík je nezbytný prvek pro rostliny. Nedostatek dusíku je důvodem, proč jsou rostliny ve špatném stavu, jsou málo vybarvené, nažloutlé a často i porostlé řasou.
Nedostatek dusíku je často v rostlinných akváriích s drobnými rybami. Taky v případě, že svítíte LED osvětlením, je dusíku v akváriu nedostatek. Rostliny rostou rychle a dusík z odpadu ryb, krmiva a odumřelých zbytků rostlin jim nestačí.
Ve většině komplexních hnojiv dusík chybí. My jsme namíchali hnojivo s obsahem dusíku, které reaguje na dnešní akvaristiku využívající intenzivní osvětlení. Hnojivo je vysoce koncentrované a obsahuje vše v jedné lahvičce.
Dusíku ano, pro vybarvené rostliny, kompaktní růst a akvárium bez řas.

Proč přidávat FOSFOR+

Doporučujeme kombinovat Bioflor MASTER s přípravkem FOSFOR+. Fosfor je vedle dusíku a draslíku základní rostlinná živina a platí pro něj to stejné, co pro dusík. Rostliny v případě silného osvětlení rostou tak rychle, že jim přirozený zdroj fosforu nestačí. Pro dobrý růst rostlin je navíc nutno přidávat hodně železa, které se s fosforem sráží do nerozpustné formy. Což je další důvod, proč je dobré fosfor do akvária přidávat.
Fosforu ano, pro vybarvené, zdravé rostliny a akvárium bez řas.

Nízký obsah mědi

Bioflor MASTER obsahuje v denní dávce jen nízký obsah mědi. Rostliny mají díky dennímu dávkování nastartovaný metabolismus, takže dochází k jejímu okamžitému využití rostlinami. Nedochází k nežádoucímu hromadění mědi, která může blokovat příjem jiných prvků rostlinami.

Dávkování

Dva týdny od založení akvária dávkujeme denně 3-4ml na 100l vody. Čtyři týdny od založení dávkujeme denně  5 - 10ml na 100l vody. Množství hnojiva se odvíjí od množství rostlin v akváriu. Hnojivo obsahuje neškodný barevný marker, který v akváriu signalizuje optimální koncentraci živin a zabraňuje přehnojení. Pokud voda lehce ztmavne, dávku snížíme.
K čemu je dobrá přítomnost markeru? Pokud se voda v akváriu začne barvit lehce dohněda, znamená to, že začíná být hnojivem nasycena. Pomůže to doladit vhodnou denní dávku, která se podle množství rostlin v nádrži a rychlosti jejich růstu může měnit od 5-10 ml/100l vody denně. Postup je následující: V pravidelných 14-ti denních cyklech provádíme výměnu vody v akváriu, odkalování, event.čištění filtru atd. Pokud se voda začne zbarvovat ke konci tohoto cyklu je vše v pořádku.  Pokud se voda začne barvit dříve, po 6-8 dnech, je to známka, že nastavená dávka je příliš vysoká a je třeba ji snížit. Výměna vody, event.uhlíkové náplně ve filtru nám zbarvení vody upraví do původní podoby.

Vaše zkušenosti

Martin Pavelka

Bioflor Master používám pravidelně. Akvárium je čisté, téměř bez řas, rostliny pěkné, dobře rostoucí. Používám pravidelně také CO2 Vital, Bactoesex a Bivoj.

Pavel Mašek

Musím jen a jen pochválit velmi kvalitní přípravky podporující růst  a ochranu před řasou, rostliny rostou jak z vody. Používám CO2 Vital, Bioflor, Bioflor Master, Řasobijec i Chelatin. Používám i Bactoesex, hnojivo Bivoj. Do filtru dávám výhradně Juwel náplně dle výměn. Vlastním akva  Juwel RIO 400  a tak mám co udržovat .S Vašimi přípravky to jde však celkem samo .  Dle přiložených foto rozdíl 2 měsíce . Věřím že najdete spoustu vad , kterých je asi víc , ale mě jde o rozrůst rostlin za krátkou dobu .

Ivan Púchovský

Bioflor Master používám vcelku často a musím řící, že jsem v celku spokojen. Používám ho i u svých zákazníků, kterým udržuji akvária.

Jaromír Zapletal

Nejzřetelnější změnou při jejich použití je výrazné omezení růstu zelených řas a udržitelné  množství "ruduchy", kterou stíhám odstraňovat ručně. Lépe vypadají a jsou vybarvenější do červena zabarvené rostliny. Rychle a bohatěji  obrůstají nízké rostliny v poředí akvária. Denní dávka cca 5ml Biofloru Master mi přišla vysoká, voda byla celé období mezi výměnami vody příliš zabarvená. Rostliny toto množství hnojiva asi nepojaly, tak hnojím denně 2ml.
S výrobky jsem tedy spokojen a můžu jen dále doporučit.

Ingrid Rudolfová

S použitím Bioflor Master se rostlinky skutečně lépe vybarvují a rostou rychleji, než doposud. Používám i Bactoesex, po němž je voda v akváriu průzračnější a mizí rychleji organický odpad na dně akvária. Ráda budu tyto přípravky používat i nadále.

Garantovaná analýza

Při dávce 10 ml/20l vody dodá tyto látky:

K 3,48 ppm, Mg 1 ppm, N 0,6 ppm, Fe 0,9 ppm, Mn 0,4 ppm, Zn 0,009 ppm, Cu 0,0006 ppm, B 0,009 ppm, Mo 0,009 ppm

Celkový procentuální obsah

Dusík (N)0.1%
Fosfor (P2O5)0.0%
Draslík (K2O)0.31%
Vápník (Ca)0.26%
Hořčík (Mg)0.06%
Síra (S)0.18%
Bor (B)0.0015%
Chlor (Cl)0.8%
Kobalt (Co)0.0003%
Měď (Cu)0.001%
Železo (Fe)0.16%
Mangan (Mn)0.07%
Molybden (Mo)0.003%
Sodík (Na)0.09%
Zinek (Zn)0.003%

Jak nám to roste s hnojivem Bioflor MASTER

Parametry

Účel hnojivaDodání komplexních živin

Hnojiva, přípravky