BactoEsex Expand

BactoEsex

Rataj Rataj

Nové

Přípravek Bactoesex obsahuje pořádnou nálož bakterií a jejich výživu. Bakterie v akváriu se postarají o pořádný úklid, sní totiž všechny zbytky v akváriu a nastartují tu správnou biologickou rovnováhu. Akvárium bude tak bez řas s křišťálovou vodou. Aplikujeme do čerstvých nádrží, a pak pravidelně při každé výměně vody a hlavně po vyčištění filtrů.

Více podrobností

Skladem

109 Kč

s DPH

Nakupte ještě za 2 500 Kč a poštovné máte zdarma!

Popis

Charakteristika

Bactoesex obsahuje prospěšné bakterie rozkládající výměšky ryb (amoniak, dusitany) a odumřelou organickou hmotu na jednoduché látky (dusičnany, fosfor, draslík a CO2), které rostliny přijímají jako živiny. CO2 současně udržuje pH vody na optimální úrovni. V takovém akváriu se výborně daří rybám i rostlinám bez nutnosti větších zásahů zvenčí a je v něm minimum řas. Bactoesex doporučujeme také při vysazování ryb do čerstvě založené nádrže, vyhneme se tak zvýšené koncentraci nitritů (dusitanů), které můžou způsobit úhyn ryb.

Více o prospěšných bakteriích v článku Prospěšné bakterie v akváriu

Jak se Bactoesex aplikuje a více informací se dozvíte ve videu (8:59)

Revoluční přínos přípravku BACTOESEX spočívá v tom, že kromě násady bakterií obsahuje i výživné medium NITRITSTOP pro jejich namnožení. Díky tomu je daleko účinnější, než obdobné přípravky. Proč tomu tak je? V procesu oxidace dusičnanů na dusitany mají nejdůležitější roli bakterie Nitrobacter. Tyto bakterie ke své činnosti potřebují specifické, energeticky bohaté živiny, bez jejichž přítomnosti hynou. Po aplikaci mnohých přípravků s bakteriální násadou nedojde v akváriu k podstatnému snížení koncentrace dusitanů NO2. Důvod nízké účinnosti u těchto přípravků nespočívá v nízkém obsahu bakterií, ale v tom, že tyto bakterie nemají v akváriu k dispozici dostatek živin pro přežití.

Proč Bactoesex

Prospěšné bakterie rozkládají nečistoty ve vodě, voda je tak křišťálově čistá a zdravá

Ve vodě je minimum nežádoucích látek, takže nedochází k růstu řas

Odstraní zakalenou vodu

Nastartuje kolonii bakterií v akváriu, které fungují jako biologický filtr akvária

Bakterie vytváří zdravé prostředí pro rostliny, které pak lépe rostou

Přirozeně prodloužíte intervaly mezi jednotlivými výměnami vody

Bakterie se do akvária dostávají na výživném médiu (octan sodný), který nastartuje metabolismus a rozmnožování bakterií

- Přípravek obsahuje ve výváženém poměru i draslík, hořčík a vápník nutných pro výživu rostlin

Akvária s použitím přípravku Bactoesex

Dávkování

Na 100 l akvarijní vody dávkujeme 4 kapsle BACTO+ a 4 kapsle NITRITITSTOP. Před aplikací vysypeme činidlo z kapslí a promícháme ho důkladně v 500 ml vlažné vodovodní vodě a nalijeme do akvária. Voda se zpočátku mléčně zakalí zeolitovým nosičem, který na sebe naváže amoniak a různé nečistoty a usadí se během 24 hodin ve filtru.
Aplikujeme do čerstvých nádrží, a pak pravidelně při každé výměně vody a hlavně po vyčištění filtrů. Zásadním způsobem podporuje čistící schopnost bakterií, ve vodě je proto daleko méně řasy a je křišťálově čistá.