Vánoční svátky:

Rostliny posíláme do 18.12., ostatní zboží do 20.12. 

Objednávky přijaté později posíláme od 2.1.

Děkujeme za pochopení a přejeme krásné Vánoce!

Vnější filtr JK-EF1200 Expand

Vnější filtr JK-EF1200

Atman

676

Nové

Vnější filtrační čerpadlo EF-1200 vhodné pro akvária o objemu 300-450 l

Více podrobností

Dostupnost 1 týden

2 371 Kč

s DPH

Nakupte ještě za 2 500 Kč a poštovné máte zdarma!

Vnější komínový filtr slouží k filtraci a okysličování vody v akváriu s mnohostrannou kombinací mechanického a biologického čištění.

  • mechanická a biologická filtrace
  • vhodné pro sladkovodní i mořská akvária
  • pro akvária 300-450 l
  • příkon / max. výkon: 18 W, 1 550 l/h
  • maximální průtok: 800 l/h
  • objem: 12,0 l

  • hadice: 17 mm
  • Balení obsahuje polyuretanovou pěnu a keramické kroužky na hrubé nečistoty a filtranční vatu na jemné nečistoty.

Mechanickou filtraci zajišťují pěny a filtrační substráty, které  slouží k zachycení drobných i větších částic, které snižují průhlednost akvária a jejichž rozkladem dochází ke vzniku řas.  
Náplně nikdy neměníme kompletně, abychom nepřišly o kolonie usazených čisticích bakterií. Z téhož důvodu náplně vždy jemně propíráme v odpuštěné akvarijní vodě, ne ve vodovodní!

Biologickou filtraci zajišťují bakterie, které osidlují filtrační média ve filtru. Prospěšné bakterie rozkládají výměšky ryb a odumřelou organickou hmotu na jednoduché látky - dusičnany, fosfor, draslík a oxid uhličitý. Tyto látky rostliny přijímají jako živiny a CO2 současně udržuje pH vody na optimální úrovni. V akváriu se pak výborně daří rybám i rostlinám bez nutnosti větších zásahů zvenčí a množení řas je omezeno na minimum. 
Doporučujeme urychlit biologickou rovnováhu v akváriu násadou bakterií přípravkem Bactoesex, který kromě bakterií obsahuje i výživu pro jejich rychlé namnožení.

Před použitím si pozorně přečtěte návod k použití. Nedodržení instrukcí a upozornění mohou mít za následek zničení topítka a/nebo způsobit vážné škody.

Filtr musí být umístěn vždy pod úrovní hladiny vody v akváriu! Podrobnější informace o instalaci, údržbě a záruce najdete v záložce "ke stažení".

Keramické kroužky je vhodné propláchnout vodou před prvním použitím aby se smyl případný prach.

Před prvním použitím se voda do filtru musí ručně napumpovat. K tomu slouží velké tlačítko nahoře, které se mačká směrem dolů. Tímto způsobem napumpujete vodu do filtru.

Příkon18 W
Výkon800 - 1550 l/h
Objem filtru12 l
Rozumím

Web používá cookies