Jehlový CO2 ventil Expand

Jehlový CO2 ventil Oxyturbo

Oxyturbo Oxyturbo

838

Nové

Jehlový ventil pro precizní regulaci dávkování CO2

Více podrobností

Skladem

359 Kč

s DPH

Popis

K čemu slouží jehlový ventil?

Jehlový ventil snižuje výstupní tlak redukčního ventilu na konečnou úroveň, která odpovídá našim potřebám v akvaristice. Průtok CO2 je potom natolik malý, že jej můžeme vyjádřit počtem bublinek za minutu.

Výhody jehlového ventilu:

  • Průtok CO2 je regulován jehlou se závitem, která při otáčení dosedá do sedla ventilu. Jehlový ventil Oxyturbo má jehlu ze speciální nerezové oceli (AISI 304) a velmi jemný závit, takže umožňuje opravdu precizní regulaci.
  • U jehlových ventilů platí, že čím jemnější závit, tím preciznější je regulace (příklad: pokud bude závit příliš hrubý, jedním otočením se dostaneme například z 50 na 60 bublinek za minutu, to nám příliš přesnou regulaci neumožní. Naopak jehlový ventil s velmi jemným závitem změní jedním otočením průtok z 50 na 52 bublinek. To už nám umožní velmi precizní regulaci)
  • Ventil je vyroben s minimální tolerancí výrobních nepřesností,  takže se nemůže stát, že díky vůli v závitu jehla “plave” a nastavený průtok se může rozladit. 

Montáž jehlového ventilu na CO2 soupravu.

Na vstupu má ventil závit 1/8" (samec), ventil montujeme buď přímo do redukčního ventilu, nebo (doporučujeme) mezi redukční a jehlový osadíme elektromagnetický ventil. 
Ny výstupu je závit 1/8" (samice), na který můžeme osadit různé koncovky. Koncovku můžete zvolit nahoře v rozbalovacím menu. 

1) Počítadlo bublin s integrovaným zpětným ventilem (doporučujeme!) - Hlavní výhodou umístění počítadla přímo na vývod jehlového ventilu je nulová “setrvačnost” při seřizování - po regulaci jehlovým ventilem okamžitě vidíme změnu počtu bublinek. Pokud je mezi nimi delší hadička, neprojeví se změna nastavení ihned, ale až s prodlevou - seřízení tak může být solidní zkouškou trpělivosti. Počítadlo je samozřejmě vybaveno zpětným ventilem, který brání průniku kapaliny z počítadla do ventilu.
2) Konektor na hadičku 6/4 mm se zpětným ventilem - ochrání ventil a lahev před vniknutím vody.
3) Běžný konektor na hadičku

Při montáži je potřeba zajistit těsnost soustavy pomocí závitového těsnícího lepidla


V naší znalostní bázi se dočtete o sestavení CO2 setu více.

Parametry

Závit1/8
Typ ventilu:Jehlové ventily

CO2