Biokvas CO2 Expand

Biokvas CO2

Rataj Rataj

8594057620424


382

Nové

Ekonomické řešení pro aplikaci CO2 do menších akvárií (do 200 l)

Více podrobností

Skladem

220 Kč

s DPH

Popis

CO2 BIOKVAS 200 - zajistí dostatek CO2 v akváriu do velikosti 200 litrů

APLIKACE

Plastovou láhev, která již obsahuje živnou sůl, naplníme po rysku vlažnou VODOVODNÍ vodou a přidáme 2 červené kapsle s mikroorganizmy. Dávku aktivátoru stanovíme orientačně následujícím způsobem: Na uzávěr nasadíme hadičku a naplněnou láhev dobře utáhneme. Láhev potom umístíme tak, aby byla nad hladinou vody v akváriu a při teplotě asi 22-25 stupňů. Menší teplota by zpomalila nebo zastavila biologický proces, naopak při větší teplotě by kvašení bylo natolik intenzivní, že by se během několika dnů spotřebovala zásoba živné soli. Těmto podmínkám nejlépe vyhovuje umístění na krycím skle v blízkosti světel. Jejich provoz zajišťuje přes den optimální teplotu. V noci, kdy se nesvítí se sníží teplota a to zpomalí žádoucím způsobem i produkci CO2. Délku hadičky přizpůsobíme tak, aby kamének, který upevníme na její konec dosáhl až na dno akvária. Tak dosáhneme toho, že bublinky CO2 unikající z kaménku budou muset překonat maximální výšku vodního sloupce a budou se ve vodě co nejvíce rozpouštět. Tím je zařízení připraveno k činnosti. V láhvi se zatím rozbíhá biologický kvasný proces, čímž vzniká CO2. O jeho průběhu se můžeme přesvědčit pohledem přes průhlednou stěnu láhve. Nejpozději do 24 hodin by mělo dojít k přetlaku CO2 a jeho probublávání přes kamének v akváriu. Pokud k tomu nedojde zkontrolujte těsnost uzávěru lahve nebo vyměňte kamének. Intenzitu procesu je nutno zpočátku kontrolovat a vyladit. A to tak, že si změříme UT vody testem Karbon a pH vody testem Akvin. Z Tillmanovy tabulky potom zjistíme, zda je CO2 v akváriu dostatek. Pokud ne, optimalizujeme činnost filtru, jak bylo popsáno výše a přidáme 1-2 kapsle aktivátoru podle velikosti odchylky pH od doporučené hodnoty. Takto “zaběhnutý“ proces by měl probíhat 7-14 dnů. Jakmile zjistíme, že produkce CO2 výrazně ustává, je nutno obsah lahve vylít, láhev dobře vypláchnout pouze čistou vodou a kvasnou kulturu založit znovu. Náhradní náplně zakoupíte v odborném obchodě. 

Upozornění

V kvasné nádobě vzniká přetlak.Proto je nutné pečovat o dobrou průchodnost hadičky, která zajišťuje odvádění CO2. Nádobu dále chraňte před nadměrnou teplotou, před zvířaty a dětmi, které by ji mohly převrhnout nebo poškodit. 

Obsah balení

Souprava se skládá z plastové lahve o objemu 1 litru a uzávěru, z hadičky a kamínku na propouštění CO2. Dále je obsažena živná sůl (250 g), kultura mikroorganizmů (2 kapsle) a aktivátor (3 kapsle).

CO2