BactoEsex Expand

BactoEsex

Rataj Rataj

Nové

Přípravek Bactoesex obsahuje bakteriální kmeny, které rozkládají organické zbytky v akváriu. Řeší zakalenou vodu i zvýšený výskyt řas. Vhodné i při vysazování ryb do čerstvě založené nádrže.

Více podrobností

Skladem

95 Kč

s DPH

Nakupte ještě za 2 500 Kč a poštovné máte zdarma!

Charakteristika

Bactoesex obsahuje prospěšné bakterie rozkládající výměšky ryb (amoniak, dusitany) a odumřelou organickou hmotu na jednoduché látky (dusičnany, fosfor, draslík a CO2), které rostliny přijímají jako živiny. CO2 současně udržuje pH vody na optimální úrovni. V takovém akváriu se výborně daří rybám i rostlinám bez nutnosti větších zásahů zvenčí a je v něm minimum řas. Bactoesex doporučujeme také při vysazování ryb do čerstvě založené nádrže, vyhneme se tak zvýšené koncentraci nitritů (dusitanů), které můžou způsobit úhyn ryb.

Více o prospěšných bakteriích v článku Prospěšné bakterie v akváriu

Jak se Bactoesex aplikuje a více informací se dozvíte ve videu (8:59)

Revoluční přínos přípravku BACTOESEX spočívá v tom, že kromě násady bakterií obsahuje i výživné medium NITRITSTOP pro jejich namnožení. Díky tomu je daleko účinnější, než obdobné přípravky. Proč tomu tak je? V procesu oxidace dusičnanů na dusitany mají nejdůležitější roli bakterie Nitrobacter. Tyto bakterie ke své činnosti potřebují specifické, energeticky bohaté živiny, bez jejichž přítomnosti hynou. Po aplikaci mnohých přípravků s bakteriální násadou nedojde v akváriu k podstatnému snížení koncentrace dusitanů NO2. Důvod nízké účinnosti u těchto přípravků nespočívá v nízkém obsahu bakterií, ale v tom, že tyto bakterie nemají v akváriu k dispozici dostatek živin pro přežití.

Proč Bactoesex

 • Prospěšné bakterie rozkládají nečistoty ve vodě, voda je tak křišťálově čistá a zdravá
 • Ve vodě je minimum nežádoucích látek, takže nedochází k růstu řas
 • Odstraní zakalenou vodu
 • Nastartuje kolonii bakterií v akváriu, které fungují jako biologický filtr akvária
 • Bakterie vytváří zdravé prostředí pro rostliny, které pak lépe rostou
 • Přirozeně prodloužíte intervaly mezi jednotlivými výměnami vody
 • Bakterie se do akvária dostávají na výživném médiu (síran draselný), který nastartuje metabolismus a rozmnožování bakterií. Navíc je draslík užitečná živina pro rostliny.
 • Akvária s použitím přípravku Bactoesex

  Dávkování

  Na 100 l akvarijní vody dávkujeme 4 kapsle BACTO+ a 4 kapsle NITRITITSTOP. Před aplikací vysypeme činidlo z kapslí a promícháme ho důkladně v 500 ml vlažné vodovodní vodě a nalijeme do akvária. Voda se zpočátku mléčně zakalí zeolitovým nosičem, který na sebe naváže amoniak a různé nečistoty a usadí se během 24 hodin ve filtru.
  Aplikujeme do čerstvých nádrží, a pak pravidelně při každé výměně vody.
  Rozumím

  Web používá cookies