Sturisoma panamská - Sturisoma panamense Expand

Krunýřovec jehlicovitý - Farlowella acus

Rataj Rataj

A0201SB3523

Nové

Mírumilovná řasožravá ryba žijící u dna, vzhledem připomíná jehlici

Více podrobností

Skladem

209 Kč

s DPH

Popis

Krunýřovec jehlicovitý, je zajímavý druh krunýřovce, který se v přírodě nachází ve vodách jižní Ameriky. Obývá řeky, rybníky, pralesní potoky a tůně v záplavových oblastech, kde se mu náramně hodí vzhled připomínající větvičku jako ochrana před predátory.

Je to mírumilovný druh ryby, která ochotně požírá řasy, rostlinou stravu a dřevo. Potřebuje akvárium o objemu od 100l výše, vhodný je chov s mírumilovnými společníky. Potřebují silně okysličenou vodu a mírný proud vody. Porotže pochází z Amazonie vyhovuje jim spíše stinné akvárium. Můžete jim i dopřat rašelinový výluh a mandlovníkové listí. Jsou citliví na chemické látky a znečištění ve vodě. 

Chováme buď pár nebo samce a několik samic. 

DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
  • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
  • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
  • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
  • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.
ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

  • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
  • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

  • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
  • K zajištění tepelné izolace jsou ryby umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%.Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).

REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akvária. Reklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Prodejní velikost10-13 cm
Max. velikost20 - 30 cm
ChováníMírumilovné
Min. velikost nádrže100l
BiotopJižní Amerika - Amazonka
ChovPoměrně obtížný
KrmivoBýložravec
pH6,5-8
VěkMax. 10 let
PohlavíSamci mají na rypáčku vousky
Vhodný typ nádržeSpolečenská
TříděníKrunýřovci

Akvarijní živočichové