Parmička Denisonova - Puntius Denisonii Expand

Parmička Denisonova - Puntius Denisonii


2230

Nové

Mírumilovná, krásně zbarvená hejnová rybka.

Více podrobností

Skladem

136 Kč

s DPH

Popis

Parmička Denisonova je krásná, mírumilovná hejnová rybka, vhodná do společenských nádrží, nepatří však mezi nejmenší parmičky, může dorůst i 15cm, kvůli větší velikosti a nutnosti menšího hejna (5 a více kusů) doporučujeme chovat ve větších akváriích, minimálně 200-300 litrů.

Tyto parmičky maji rády hustě zarostlé nádrže s tlumenějším světlem, kde krásně vynikne jejich zbarvení, maji rády proudění vody a jsou háklivé na organické znečištění, doporučujeme určitě vnější filtraci odpovídající velikosti akvária.

 • Pohlavní znaky: Samičky bývají mohutnější a méně zbarvené, samci jsou štíhlější s výraznějším zbarvením.
 • Odchov: Poměrně obtížný, v zajetí velmi vzácný.
 • Nádrž: Prostor pro plavání. Nádrž hustě osázená rostlinami, vhodné jsou i plovoucí rostliny. Nádrž by měla být zakrytá, mohou vyskočit. Důležitá je kvalitní filtrace.
 • Potrava: Všežravec, tyto parmičky přijmou téměř jakoukoliv potravu, vhodné kombinovat různé druhy (sušené granulky, vločky, mražené artemie, patentky, cyclop)
DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
 • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
 • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
 • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
 • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.
ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

 • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
 • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

 • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
 • K zajištění tepelné izolace jsou ryby umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%.Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).

REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akvária. Reklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Země původuAsie
Teplota (°C)16-28
Prodejní velikost3-5 cm
Max. velikost15 cm
ChováníMírumilovné, klidné
Min. velikost nádrže200l
BiotopAsie
Dop. počet rybmin. 6-8 jedinců od druhu
KrmivoVšežravec (živé, mražené, vločkové, granule, zelená potrava)
pH6-7,5
VěkMax. 7 let
PohlavíSamci jsou štíhlejší, samice plnější v bříšku
Vhodný typ nádržeSpolečenská
TříděníParmičky

Akvarijní živočichové