Pancéřníček kropenatý - Megalechis thoracata Expand

Pancéřníček kropenatý - Megalechis thoracata


3232

Nové

Klidný, mírumilovný pancéřníček vhodný do větších akvárií, tito pancéřníčci mohou narůst do větších rozměrů, i kolem 15cm. 

Více podrobností

Skladem

94 Kč

s DPH

Popis

Pancéřníčci jsou mírumilovné houfové rybky, které sbírají potravu po dně a zlepšují tak čistotu v akváriu. Pohybují po dně ve skupinkách, proto chováme min. 5 jedinců od druhu. Aktivní jsou zejména v noci. Neměli by být v akváriu s ostrým substrátem. Pancéřníček krpenatý se řadí mezi velké pancéřníčky, je třeba s tím počítat, akvárium ideálně alespoň 200 litrů a mít rostliny se silnými kořeny, jemné rostliny mohou vyrýt.
 • Pohlavní znaky: Sameček má první paprsek prsních ploutví silnější a protažený, samička ho má kratší. Samečci mají v době tření perleťově zbarvené břicho.
 • Odchov: Snadný
 • Nádrž: Nádrž s jemným dnem
 • Potrava: Živí se živou, mraženou, vločkovitou a granulovou stravou. Sežere vše, co spadne na dno. 
DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
 • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
 • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
 • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
 • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.
ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

 • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
 • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

 • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
 • K zajištění tepelné izolace jsou ryby umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%.Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).

REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akvária. Reklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Prodejní velikost3-5 cm
Max. velikost15 cm
ChováníČilé, aktivní
Min. velikost nádrže200l
BiotopJižní Amerika - Amazonka
ChovMožný
Dop. počet rybmenší skupinka 4-8 kusů
KrmivoVšežravec (živé, mražené, vločkové, granule, zelená potrava)
pH6,5-8
VěkMax. 10 let
Vhodný typ nádržeSpolečenská
TříděníPancéřníčci

Akvarijní živočichové