Bichir Dehelzův  - Polypterus delhezi Expand

Bichir Dehelzův  - Polypterus delhezi


K983

Nové

Zajímavá ryba, která připomíná úhoře.

(momentálně cca 6-8cm)

Více podrobností

Skladem

399 Kč

s DPH

Popis

Bichir Dehelzův je větší, masožravá ryba, která dorůstá v přírodě délky až 40 cm. V domácích podmínkách roste pomalu a dorůstá daleko menší délky. Má dlouhé tělo, které je opatřeno drobnými ploutvičkami. Doporučuje se pro něj jednodruhová nádrž, nicméně řada chovatelů má bichiry pospolu s podobně velkými a masožravými rybami. Potřebují velkou nádrž o objemu min. 200l opatřenou kvalitní filtrací. Potřebují úkryty z kamenů a kořenů. Krmíme mraženou potravou, speciálním krmivem pro masožravé ryby nebo čerstvým masem.

 • Pohlaví: Obtížně rozeznatelné
 • Odchov: Možný
 • Nádrž: Prostor pro plavání, dostatek úkrytů v akváriu. Nádrž musí být zakrytá, mohou vyskočit. Důležitá je čistá voda a dobrá filtrace. 
 • Potrava: Živí se živou, mraženou stravou. 
DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
 • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
 • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
 • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
 • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.
ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

 • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
 • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

 • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
 • K zajištění tepelné izolace jsou ryby během přepravy umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%. Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).
REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akváriaReklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Prodejní velikost4-6 cm
Max. velikost20 - 30 cm
ChováníPoloagresivní, teritoriální
Min. velikost nádrže200l
KrmivoVšežravec (živé, mražené, vločkové, granule, zelená potrava)
pH6-7,5
VěkMax. 10 let
PohlavíObtížně zjistitelné
Vhodný typ nádržeBiotopní
TříděníOstatní

Akvarijní živočichové