Tetra paraguayská - Moenkhausia sanctaefilomenae Expand

Tetra paraguayská - Moenkhausia sanctaefilomenae


0024

Nové

Klidná, hejnová rybka. Vhodná do společenských nádrží.

Více podrobností

Skladem

39 Kč

s DPH

Popis

Tetra paraguayská, je druh sladkovodní rybky pocházející z řek a potoků v Jižní Americe, konkrétně z povodí řeky Paraguay a Paraná. Jedná se o středně velkou rybu s pestrou barevností a klidným chováním.

 • Tetra paraguayská dorůstá délky obvykle mezi 5 až 6 centimetry. Má protáhlé stříbrné tělo s výraznou černou skvrnou na ocasní ploutvy, červené oko.
 • Tato ryba je mírumilovná a klidného temperamentu, což z ní činí vhodnou volbu pro společenská akvária. Je schopna se dobře přizpůsobit různým podmínkám a snadno se kombinuje s jinými druhy mírumilovných ryb. V nevhodném prostředí se může vyskytovat agrese vůči jiným rybám, zejména třeba Pavím očkům nebo jiným menším rybám.
 • Tetry paraguayské jsou hejnové ryby a preferují společnost svých druhovníků. Doporučuje se chovat je ve skupině nejméně 6 až 8 jedinců, aby se cítily bezpečně a vykazovaly přirozené chování.
 • Tyto rybky jsou všežravci a jejich strava by měla obsahovat vyváženou kombinaci živé, mražené a suché potravy. Mohou se živit drobnými korýši, hmyzem, řasami a suchými vločkami nebo granulemi určenými pro tropické ryby.
 • Akvárium pro tetry paraguayské by mělo být dostatečně prostorné, s minimální kapacitou 40 litrů pro menší skupinu. Ideálně alespoň 80 litrů se spoustou rostlin. Důležité je mít dostatek úkrytů v podobě rostlin, kořenů nebo skal, které jim poskytnou pocit bezpečí.
 • Teplota vody by měla být udržována mezi 23 až 28 °C a na pH vody nejsou náročné.
Tetra paraguayská je obecně odolná ryba a není náročná na péči. Je vhodná pro akvaristy s různou úrovní zkušeností.

DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
 • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
 • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
 • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
 • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.

ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

 • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
 • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

 • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
 • K zajištění tepelné izolace jsou ryby během přepravy umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%. Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).
REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akváriaReklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBYAkvarijní živočichové