Aquatlantis EasyLed Universal 2.0 1200 mm Expand

Aquatlantis Easy LED Universal 2.0 1149 mm

Aquatlantis Aquatlantis

Nové

Výkonné a plně vodotěsné LED osvětlení s dvěma samostatně regulovatelnými okruhy. Variabilní uchycení pro každé akvárium. Celkem čtyři barvy LED mají svítivost 5203 lm při spotřebě pouhých 54W.

Více podrobností

Skladem

6 747 Kč

s DPH

Popis

Easy LED Universal 2.0

je pokročilý systém osvětlení, díky variabilitě uchycení použitelný pro jakékoliv akvárium na trhu. Jeho hlavní výhody jsou:

- vysoká svítivost
- kvalitní spektrum světla dosažené pomocí vícebarevných LED
- optika, která rozptyluje světlo i do popředí a pozadí akvária
- 100% vodotěsnost
- záruka 3 roky

Výkon

díky výkonným LED nahradí 2-3 zářivky o stejné délce. A to při spotřebě odpovídající jedné zářivce!
Easy LED Universal 2.0 1200 mm má svítivost 5203 lm při spotřebě pouhých 54W 

Dva samostatné LED okruhy

jeden okruh tvoří prostřední řada LED a druhý krajní řady. Okruhy můžete samostatně řídit pomocí ovladače Luminus. Můžete tak například:

- věrně simulovat západ a východ slunce - ráno se postupně rozsvítí barevné a poté bílé LED. Večer naopak postupně omezíte jasné denní světlo do tlumených večerních barev - podmínky v akváriu jsou maximálně přirozené
- část dne můžete svítit pouze prostřední řadou led - tzv. “světelná siesta”
- můžete nastavit tlumené noční osvětlení - měsíční svit

Ovladač Aquatlantis Luminus

kromě výše zmíněných efektů můžete Vaše osvětlení libovolně programovat (dva okruhy, pro každý až čtyři intervaly), nebo i vypínat/zapínat buď přímo na ovladači nebo z Vašeho telefonu (aplikace dostupná pro Android i iOS). Více o ovladači se dozvíte zde.

Spektrum

pro vytvoření ideálních podmínek ve Vašem akváriu kombinuje osvětlení diody více barev. Osvětlení tak má nejen skvělé podání barev ale také plnohodnotné spektrum pro obyvatele Vašeho akvária. Osvětlení nabízíme ve čtyřech variantách:

Freshwater

pro sladkovodní akvaristiku. Optimálního spektra (6800K) pro vitalitu rostlin a věrné podání barev (CRI 80) je dosaženo kombinací diod – studená bílá 67%, teplá bílá 17%, 8% modrých a 8% červených diod. Modré a červené diody zajišťují dostatek světla ve spektru využitelném rostlinami (PAR - fotosynteticky aktivná radiace), a také díky nim perfektně vynikne zbarvení ryb.

Marine & reef

pro mořská, tanganika a Malawi akvária, kombinace diod: studená bílá 67%, modrá 25% a 8% červená. Skvělé pro zvýraznění barev ryb.

Marine blue

pro mořská akvária, s vyšším podílem aktinického světla. Diody: Studená bílá 60% a modrá 40%.

Deep blue

100% modrých diod pro Mořská akvária. Aktinické světlo podporuje fluorescenci korálů a bezobratlých. Ideální v kombinaci s Marine Blue nebo Marine & reef.

Mořské verze tohoto svítidla naskladníme v plném rozsahu po doprodeji předchozí verze Univerzal 1.0 1200 mm, kterou můžete nyní koupit s 20% slevou.

Optika

svítidlo je vybaveno optikou, která rozptyluje světlo v úhlu 120° - narozdíl od LED svítidel bez optiky (ty vyzařují světlo v daleko menším úhlu a svítí spíše jen dolů) je možné umístit svítidlo přímo nad hladinu akvária a využít tak daleko efektivněji jeho výkon (světelná intenzita se snižuje se vzdáleností). Díky optice je vyzařované světlo rovnoměrně rozptýleno i k přednímu a zadnímu sklu akvária.

Variabilní uchycení

Výsuvné podpěry

na boční skla akvária. Easy LED Universal 2.0 1149 mm lze použít pro akvária od 110 do 130 cm. (podpěry lze roztáhnout až na 140cm)

Zavěšení

pro čistý a jednoduchý vzhled, kdy nic neruší linie akvária (závěsný kit prodáváme samostatně)

Náhrada zářivky

  • Využijte patic pro trubice ve vašem akvarijním krytu a nahraďte zastaralé zářivky tímto LED světlem!
  • Easy LED Universal 2.0 1149 mm nahradí zářivku 54W typu T5 (koncovky svítidla pasují přímo do patic) nebo 36W T8 (pomocí přibalených adaptérů).
  • V odkazu níže zjistíte jaká délka světla Aquatlantis Easy LED odpovídá Vašim stávajícím zářivkám (Patice slouží pouze pro uchycení světla a neslouží pro napájení).
  • V případě, že máte v akvarijním krytu více trubic, můžete nahradit jenom jednu nebo všechny.
  • Intenzita jednoho světla Easy LED odpovídá dvěma až třema zářivkám.

Pasivní chlazení

jako chladič slouží hliníkové těleso svítidla s žebrováním pro efektivní odvod tepla od diod.

Vodotěsnost

svítidlo je 100% kryté proti vodě - disponuje krytím IP X8 - které je normou definováno jako: “Chráněno proti potopení do vody. Zařízení je schopné nepřetržitého potopení do vody.”. Každé svítidlo je výrobcem před uvedením do prodeje 24 hodin rozsvíceno potopené v nádrži s vodou. Svítidlo je tak 100% bezpečné a nehrozí mu poškození pokud Vám například při údržbě spadne do vody.

Kvalita

svítidlo je vyrobeno v Portugalsku a je na něj záruka 3 roky

Balení obsahuje: svítidlo, dva zdroje 24V-1,5A (svítidlo má dva napájecí kabely - jeden na každé straně), výsuvné držáky, krytky, adaptéry pro zářivkové patice T8

Parametry

Teplota světla6800K
Adaptér24V - 1,5A
Napětí24V

Světla