Řasokoule

Řasokoule se v přírodě vyskytuje ve studených jezerech, kde se na dně jezer vyskytují ve velkých koloniích. Vodní proudy válí řasokoule po dně, a tím vzniká jejich pěkný dekorativní vzhled. Velké řasokoule, které mají průměr 20-30 cm se dožívají až sta let!
 
Řasokoule je naprosto ideální pro pěstování a získaly si oblibu po celém světě. Je totiž nenáročná, takže se o ni prakticky nemusíte starat, a přesto udělá obrovskou parádu. Kulaté akvárium s řasokoulemi se hodí na noční stolek, pracovní stůl nebo do dětského pokoje.

V Japonsku je řasokoule pokládána za „přírodní poklad“.

Jak pěstovat řasokouli

Řasokoule je velmi nenáročná a postačí ji jakkákoliv nádoba s odstátou vodou. Stejně tak se ale i hodí do akvária s rybami, krevetkami a rostlinami. Nemá ráda ale silné osvětlení, proto ji umístíme do stínu až polostínu. Nikdy ne na přímé slunce nebo pod akvarijní osvětlení.
Na dno nádoby můžete umístit kamínky nebo substrát, vhodnou dekoraci mohou být  kameny nebo dřevo.

Řasokoule milují krevetky. Na řasokouli se zachytává spoustu "dobrot", na kterých si krevetky pochutnávají.

Jak o řasokouli pečovat

Vodu v nádobě měníme každý týden nejlépe odstátou vodou, kterou uchováváme v ledničce. V akváriu měníme vodu tak jak jsme zvyklí, studenou vodu nepoužíváme.
Řasokouli můžete každý týden propláchnout pod proudem tekoucí studené vodyOdstraníte z řasokoule nečistoty. Zároveň můžete řasokouli v ruce jemné poválet. Tím budete udržovat její kulatý tvar.

Co by se vám mohlo hodit pro pěstování řasokoulí