Vnější filtr JK-EF1000

Atman

675

Nové

Vnější filtrační čerpadlo JK-EF1000 vhodné pro akvária o objemu 200-350l

Více podrobností

Skladem poslední kus

2 120 Kč

s DPH
Nakupte ještě za 2 500 Kč a poštovné máte zdarma!

Vnější komínový filtr slouží k filtraci a okysličování vody v akváriu s mnohostrannou kombinací mechanického a biologického čištění.

  • mechanická, biologická filtrace
  • vhodné pro sladkovodní i mořská akvária
  • pro akvária 200-350 l
  • příkon / max. výkon: 15 W, 1 350 l/h
  • maximální průtok: 600 l/h
  • objem: 9,5 l
  • hadice: 17 mm
  • Balení obsahuje polyuretanovou pěnu a keramické kroužky na hrubé nečistoty a filtranční vatu na jemné nečistoty.

Mechanickou filtraci zajišťují pěny a filtrační substráty, které  slouží k zachycení drobných i větších částic, které snižují průhlednost akvária a jejichž rozkladem dochází ke vzniku řas.  
Náplně nikdy neměníme kompletně, abychom nepřišly o kolonie usazených čisticích bakterií. Z téhož důvodu náplně vždy jemně propíráme v odpuštěné akvarijní vodě, ne ve vodovodní!

Biologickou filtraci zajišťují bakterie, které osidlují filtrační média ve filtru. Prospěšné bakterie rozkládají výměšky ryb a odumřelou organickou hmotu na jednoduché látky - dusičnany, fosfor, draslík a oxid uhličitý. Tyto látky rostliny přijímají jako živiny a CO2 současně udržuje pH vody na optimální úrovni. V akváriu se pak výborně daří rybám i rostlinám bez nutnosti větších zásahů zvenčí a množení řas je omezeno na minimum. 
Doporučujeme urychlit biologickou rovnováhu v akváriu násadou bakterií přípravkem Bactoesex, který kromě bakterií obsahuje i výživu pro jejich rychlé namnožení.

Před použitím si pozorně přečtěte návod k použití. Nedodržení instrukcí a upozornění mohou mít za následek zničení topítka a/nebo způsobit vážné škody.

Filtr musí být umístěn vždy pod úrovní hladiny vody v akváriu! Podrobnější informace o instalaci, údržbě a záruce najdete v záložce "ke stažení".

Keramické kroužky je vhodné propláchnout vodou před prvním použitím aby se smyl případný prach.

Před prvním použitím se voda do filtru musí ručně napumpovat. K tomu slouží velké tlačítko nahoře, které se mačká směrem dolů. Tímto způsobem napumpujete vodu do filtru.

Příkon15 W
Výkon600 - 1350 l/h
Objem filtru9,5 l
Rozumím

Web používá cookies