Karas zlatý - Carassius auratus Expand

Karas zlatý - Carassius auratus


0001

Nové

Menší druh karase vhodný do venkovních nádrží, klasická forma, mix barev (červená, žlutá, červeno-bílý). Požadovanou barvu prosím uveďte do poznámky k objednávce.

Více podrobností

Skladem

156 Kč

s DPH

Popis

Karas Shubunkin patří mezi velmi odolné a nenáročné ryby. Je čilá hejnová ryba, která má zlato oranžové až červené zbarvení s černými a bílými skvrnami. Dorůstá velikosti max. 30 cm a hodí se tak i do menších venkovních nádrží. Ideální je chov nejméně pěti jedinců. Důležité je, aby vodní plocha byla zčásti zastíněna. Karasy preferují studenovou vodu, voda by měla mít max. 24 stupňů.
 • Pohlavní znaky: Pohlaví se dá určit u pohlavně dospělých jedinců. Samci jsou štíhlejší v době tření se samcům vytváří třecí vyrážka na hlavě a na skřelích. Samička má plnější bříško.
 • Odchov: Množí se rychle a snadno
 • Nádrž: Nádrž s tvrdými, dobře zakořeněnými rostlinami. Měkké dno a volný prostor pro plavání. Může být ve společenské nádrži s ostatními studenovodními rybami.
 • Potrava: Larvy komárů, perlločky, buchanky, žížaly, pulci, suché krmivo, řasy, salát
DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
 • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
 • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
 • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
 • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.
ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

 • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
 • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

 • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
 • K zajištění tepelné izolace jsou ryby umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%.Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).

REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akvária. Reklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Země původuAsie
Náročnostnenáročná
Teplota (°C)4 – 25 °C
Prodejní velikost6-8 cm
Max. velikost20 - 30 cm
ChováníMírumilovné
Min. velikost nádrže3000l
ChovMožný
Dop. počet rybmin. 6-8 jedinců od druhu
KrmivoVšežravec (živé, mražené, vločkové, granule, zelená potrava)
pH6-7,5
VěkMax. 10 let
PohlavíSamci jsou štíhlejší, samice plnější v bříšku
Vhodný typ nádržeSpolečenská
TříděníJezírkové ryby

Akvarijní živočichové