Kančík Elliotův - Thorichthys ellioti Expand

Kančík Elliotův - Thorichthys ellioti


0115

Nové

Dlouhověká cichlida, patří mezi méně agresivní kančíky.

Více podrobností

Skladem

96 Kč

s DPH

Popis

Thorichthys ellioti, známý také jako Elliotova cichlida, je sladkovodní cichlida, která se vyskytuje v přítocích a jezerech Střední Ameriky.

Thorichthys ellioti dosahuje délky přibližně 12-15 cm. Samec je obvykle větší a barevnější než samice.

 • Tento druh je známý svým výrazným zbarvením. Samec má červenohnědé a oranžové odstíny na těle a napříč celým tělem až k oku vede černý proužek, zatímco samice je méně výrazně zbarvená.
 • Thorichthys ellioti je poměrně mírumilovná ryba, která je obecně kompatibilní s jinými druhy ryb ve společenském akváriu. Je však teritoriální a v období tření může být agresivní k ostatním rybám. Pokud se zvolí dostatečné velké akvárium vybavené různými úkryty a větším množstvím tuholistých rostin, pak většinou agrese není nebezpečná.
 • Je to vššežravec, je dobré přikrmovat masitou složkou pro lepší vitalitu ryb.
 • Akvárium pro Thorichthys ellioti by mělo být dostatečně prostorné s dostatečným množstvím úkrytů ve formě skal, kořenů a dutých předmětů. Rostliny lze také přidat jako součást prostředí, ryby rády ryjí, je dobré rostliny dobře zajistit a používat pouze tuholisté, jelikoždrobné rostlinky mohou ničit.
 • Chov Thorichthys ellioti je obecně považován za nenáročný. Kvalitní filtrace a dostatek prostoru je ovšem základ. Na jeden pár se doporučuje alespoň 150 litrů vody.
DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
 • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
 • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
 • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
 • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.
ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

 • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
 • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

 • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
 • K zajištění tepelné izolace jsou ryby umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%.Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).

REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akvária. Reklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Země původuStřední Amerika
Teplota (°C)18-28
Prodejní velikost3-5 cm
Max. velikost15 cm
ChováníPoměrné klidná, v období tření může být agresivnější
Min. velikost nádrže100l
Dop. počet rybChovat v páru
PohlavíSamci jsou barevní, samice jsou nevýrazné, plnější v bříšku

Akvarijní živočichové