Sleva Kančík červenooký - Heros severum rotkeil Expand

Kančík červenooký - Heros severum rotkeil


0034

Nové

Poměrně klidná a krásná cichlida do větších akvárií. Varianta Rotkeil, samci mají červeno-hnědé tečky na bocích těla, do červena zbarvené spodní ploutve a černé svislé pruhy, červeně zbarvené oko.

Více podrobností

Skladem

87 Kč

s DPH

116 Kč s DPH

-25%

Popis

Kančíky lze poměrně snadno chovat ve větších nádrží s dalšími společníky, nechovat však s příliš malými rybami, například neonky, mohli by skončit na jídelníčku kančíků.

Kančíky bychom doporučili do alespoň 200 litrové nádrže a to pouze jeden dospělý pár. V akváriu je nutnost silná filtrace, tuholisté rostliny (Echinodory, Anubiasy, jemnolisté mají tendenci ožírat), tmavý podklad, tlumené světlo.
 • Pohlavní znaky: Samci jsou větší a mívají po stranách drobné do červena zbarvené skvrny, také mívají protaženější ploutve
 • Odchov: Poměrně snadný, ryby se často třou pokud je k dispozici vhodný společník, jikry ryby hlídají, ovšem ve společenské nádrži většinou ostatní ryby jikry pozřou.
 • Nádrž: Větší, na jeden pár minimálně 200 litrů, zarostlá s odolnými rostlinami. 
 • Potrava: Živí se živou, mraženou, vločkovitou a granulovou stravou.

DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
 • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
 • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
 • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
 • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.

ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

 • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
 • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

 • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
 • K zajištění tepelné izolace jsou ryby během přepravy umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%. Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).
REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akváriaReklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Země původuJižní Amerika
Teplota (°C)20-30
Prodejní velikost6-8 cm
Max. velikost20 cm
ChováníPoloagresivní, teritoriální
Min. velikost nádrže300l
BiotopJižní Amerika - Amazonka
ChovMožný
Dop. počet rybChovat v páru
KrmivoMasožravec
pH5,5-6,5
VěkMax. 10 let
PohlavíSamci jsou větší, protáhlejší ploutve, samičky menší, kratší ploutvičky, většinou mají růžovou skvrnu na břichu.
Vhodný typ nádržeBiotopní

Akvarijní živočichové