Rájovec červený - Macropodus opercularis red Expand

Rájovec červený - Macropodus opercularis red


0099

Nové

Klidná ryba, která se hodí do středních a větších společenských nádrží, nedoporučujeme k malinkým rybkám nebo krevetkám.

Více podrobností

Skladem

75 Kč

s DPH

Popis

Rájovec červený je krásná, mírumilovná rybka, která dorůsta až 12 cm. Hodí se do středních a větších společenských nádrží. V menších nádržích je vhodný chov pouze v páru nebo jeden samec a více samic. Při chovu více samců může docházet k soubojům. V době tření může být samec agresivní a útočit na ryby nebo menší druhy ryb pozřít. Nedoporučujeme chov s malými druhy ryb jako jsou razborky a malé druhy teter.

Rájovci patří mezi labyrintní ryby. Labyrintky získaly své jméno podle specializovaného nadžaberního orgánu, labyrintu, s jehož pomocí jsou schopny dýchat atmosférický kyslík. Díky tomu můžou žít i v nedostatečně okysličených vodách. Rájovci také vynikají péčí o potomstvo. Stará se o něj obvykle samec. K péči o potomstvo využívají stavbu pěnových hnízd.

 • Pohlavní znaky: Samci mají silnější a delší ploutve. Samička je menší.
 • Odchov: Poměrně snadný. Sameček pečuje o potomstvo.
 • Nádrž: Nádrž hustě osázená rostlinami, vhodné jsou i plovoucí rostliny. Do nádrže umístit úkryty pro samičky. Nádrž musí být zakrytá, mohou vyskočit nebo se nachladit. Jsou citliví na znečištění vody a na vyšší koncentraci dusíkatých látek. Důležitá je tedy čistá voda a dobrá filtrace. 
 • Potrava: Živí se živou, mraženou, vločkovitou a granulovou stravou. Přikrmovat zelenou potravou. Nedoporučuje se krmit nítěnkami z důvodu možného vzniku nemocí.

VLASTNÍ DOPRAVA

Ryby dovezeme v rámci našich rozvozů na výdejní místo. Seznam výdejních míst najdete zde.

 • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období
 • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů
 • Řidiči jsou řádně proškoleni a mají potřebná oprávnění k přepravě zvířat
 • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
 • K zajištění tepelné izolace jsou ryby umístěny do polystyrenové krabice

ZDRAVÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

 • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
 • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

DOBRÁ NABÍDKA

Kromě ryb najdete v našem eshopu akvária, vodní rostliny, hnojiva, substráty a vše, co potřebujete pro akvaristiku.

Aklimatizace živočichů

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%. Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. 
pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).

Reklamace

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akváriaReklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Země původuJV Asie
Teplota (°C)18-26
Prodejní velikost3-5 cm
Max. velikost10 cm
ChováníMírumilovné, klidné
Min. velikost nádrže50l
BiotopAsie
ChovMožný
Dop. počet ryb1 samec a 2-3 samice
KrmivoVšežravec (živé, mražené, vločkové, granule, zelená potrava)
pH6,5-8
VěkMax. 10 let
Vhodný typ nádržeSpolečenská
TříděníLabyrintky

Akvarijní živočichové