Duhovka Boesemanova - Melanotaenia boesemani Expand

Gavůnek Boesemanův - Melanotaenia boesemani


9160

Nové

Nádherná rybka, vhodná do větších společenských nádrží.

Více podrobností

Skladem

103 Kč

s DPH

Popis

Tento gavůnek má velmi netradiční zbarvení, samcům se v polovině těla kompletně mení barevný vzor, ve předu bývají do zeleno modra, zadní část poté spíše do oranžova. Samičky jsou bledé s nevýrazným zbarvením. Rybky to jsou společenské a hejnové, je dobré mít více samic, než samců, jinak samci uženou menší počet samiček. Také jsou více vybarvení, pokud se mohou předvádět před samičkami. Jde o větší rybku, mohou dorůst kolem 13cm, proto je dobré zvážit umístění pouze do větších akvárií, alespoň 200 litrů a více se silnou filtrací, rybky potřebují čistou a provzdušněnou vodu. 


 • Pohlavní znaky: Samci jsou barevnější a větší.
 • Odchov: Rybky se poměrně snadno množí, kladou jikry na listy či jiné předměty. Ve společenské nádrži ale většinou jikry sežerou ostatní obyvatelé, jikry je pro odchov dobré přemístit do samostatné nádrže.
 • Nádrž: Prostor pro plavání. Hustě osázená nádrž, kvalitní venkovní filtrace, pravidelná výměna vody. Pro skupinku 6-8 kusů alespoň 200 litrů.
 • Potrava: Všežravec

DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
 • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
 • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
 • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
 • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.

ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

 • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
 • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

 • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
 • K zajištění tepelné izolace jsou ryby během přepravy umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%. Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).
REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akváriaReklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Země původuOceánie
Teplota (°C)22-28
Prodejní velikost3-5 cm
Max. velikost15 cm
ChováníMírumilovné, klidné
Min. velikost nádrže200l
Dop. počet rybmin. 6-8 jedinců od druhu
KrmivoVšežravec (živé, mražené, vločkové, granule, zelená potrava)
pH6,5-8
VěkMax. 7 let
Vhodný typ nádržeSpolečenská
TříděníDuhovky

Akvarijní živočichové