Aqua pura Expand

Aqua pura

Rataj Rataj

Nové

Odstraňuje zabarvení a zákaly vody, eliminuje dusíkaté a nežádoucí organické látky. Pro křišťalově čistou vodu bez řas. Pracuje na stejném principu jako Purigen.

Více podrobností

Již brzy v prodeji

459 Kč

s DPH

Popis

Charakteristika

Vysoce porezní organický polymer se schopností odstraňovat z vody toxicky
působící látky.

Polymer poutá na svém povrchu chemickými vazbami toxické látky, které mají iontovou povahu (elektrický náboj). Jsou to hlavně sloučeniny dusíku - nitrity NO2- a nitráty NO3-, které škodí rybám. Současně odstraňuje i iontové organické látky, které způsobují zabarvení vody a bujení řas. Voda je po jeho aplikací perfektní pro ryby i rostliny, navíc je extrémně průzračná a bez řas.

Proč Aqua pura

- voda bude po použití Aqua pura křišťalově čistá 

- odstraňuje zákaly, zabarvení vody způsobené kořeny

- prodlužuje intervaly čištění akvária

Je vhodný zejména v těchto případech:

  • Krátce po založení akvária, kdy je činnost bakterií nedostatečně rozvinuta.  Bakterie tak nestačí rozkládat organický odpad v akváriu, dochází ke vzniku řas, voda není průzračná.
  • Při chovu velkých a dravých ryb a ryb s extrémními nároky na čistotu vody. V těchto případech dochází k tomu, že ryby, které mají extrémní nároky na výživu, zatěžují vodu odpadními látkami. Tyto látky se při dobré činnosti bakterií sice rozkládají až na poměrně neškodné dusičnany NO3. Dusičnany za normálních podmínek rychle spotřebují rostliny. Ve výše zmíněných případech, ale rostliny většinou chybí nebo je jich málo a tak se dusičnany začnou hromadit. Vyšší koncentrace nad 50 mg/l vody začnou zatěžovat vylučovací schopnosti ryb, takže se stávají agresivní a náchylné k onemocnění. Navíc je málo známé to, že vyšší koncentrace NO3 začnou blokovat nitrifikaci a ve vodě se začnou hromadit nitrity NO2. To je důvod, proč se tak špatně zabíhají nádrže, kde je hodně ryb a málo rostlin.

  • Ve všech akvárií, která z nejrůznějších důvodů nemají pravidelné odkalování a výměnu vody min. 25% každých 14 dnů.

  • Při zákalu vody v akváriu.

Použití

  • Aplikujeme 250 – 1000 ml na 1000 l vody podle množství ryb a rostlin.
  • Aqua pura umístíme do silonového sáčku, který musí být tak hustý, aby nedošlo k propadu granulek. Současně je nutné , aby materiál zajistil dostatečné proudění vody. Z tohoto pohledu je proto nevhodná dámská punčocha. Sáček je možné pouze vložit do nádrže, navázat na vnitřní filtr nebo umístit do konečného stádia filtrace, aby nedošlo k jeho rychlému zanášení nečistotami.
  • Na začátku aplikace si změříme obsah odpadních látek testem ANTIALGAE a obsah dusičnanů testem AZOTAN. Koncentrace obou látek začne při správné aplikaci přípravku Aqua pura rychle klesat.

Regenerace

  • Hodnoty organického znečištění a obsah dusičnanů pravidelně monitorujeme. Jakmile se začnou hodnoty zvedat, je to známkou nasycení polymeru a je nutno přistoupit k regeneraci přípravkem RESTART.
  • Vlastní regenerace probíhá v množství 500g na 1l vody po dobu 24 hodin. Po regeneraci filtrační médium Aqua pura dobře propláchneme v tekoucí vodě a znovu použijeme. Doba životnosti náplně je zcela individuální a závisí na množství přípravku, zarybnění akvária, množství rostlin atd.

E-SHOP