Piraňa Nattererova - Pygocentrus nattereri Expand

Piraňa Nattererova - Pygocentrus nattereri


2381

Nové

Masožravý druh ryby s unikátním vzhledem a chováním

Více podrobností

Není skladem

136 Kč

s DPH

Popis

Piraňa, je zajímavá ryba s unikátním vzhledem a chováním. Tělo má stříbřitě lesklé a obzvlášť ve skupině vynikne plná krása této ryby. Tato ryba pochází z Jižní Ameriky a dosahuje délky až 35 cm. Je dobře známá z filmů, kde je vykreslena jako dravec, který dokáže zabít i člověka. To se ve skutečnosti nestalo, ale k útokům na lidi párkrát došlo. Piraně útočí pokud mají nedostatek přirozené stravy a nízkou hladinu vody.

Ideální je chov skupiny 6-10 kusů, je možné je chovat s podobně velkými masožravými rybami. Potřebují akvárium s řadou úkrytů, nutná je kvalitní filtrace a častá výměna vody. V případě zvýšené koncentrace dusíkatých látek mohou být agresivní. 

DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
  • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
  • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
  • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
  • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.

ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

  • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
  • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

  • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
  • K zajištění tepelné izolace jsou ryby během přepravy umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%. Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).
REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akváriaReklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Parametry

Země původuJižní Amerika
Teplota (°C)22-27
Prodejní velikost6-8 cm
Max. velikost20 - 30 cm
ChováníPoloagresivní, teritoriální
Min. velikost nádrže300l
ChovPoměrně obtížný
Dop. počet ryb4 kusy na 200litrů, 6-8 na 300l..
KrmivoMasožravec
pH5,5-8
VěkMax. 7 let
PohlavíSamci jsou štíhlejší, samice plnější v bříšku
Vhodný typ nádržeBiotopní
TříděníTetry

Akvarijní živočichové