Plž Tylomelania yellow rabbit Expand

Plž Tylomelania yellow rabbit


K828

Nové

Větší a netradiční druh sladkovodního plže

Více podrobností

Není skladem

188 Kč

s DPH

Popis

Zajímavý druh šneka, jehož ulita dorůsta až 10 cm. Barva ulity je tmavě hnědá a dobře kontrastuje se žlutým nebo oranžovým tělem. Šnek Tylomelania požírá řasy, zbytky potravy a tlející rostliny. Jedná se o živorodého plže s odděleným pohlavím. Poměrně dobře se rozmnožuje, ideální je mít skupinu 5-8 jedinců. Po nakladení se líhne malý plž.
Vzhledem k jejich velikosti potřebují větší akvárium. Nejsou nároční na kvalitu vody, ocení ale vodu s vyšším pH, dostatek rostlin, kamenů a kořenů v akváriu. Rádi se zahrabávají do písku, potřebují tedy dostatek substrátu v akváriu. Mají rádi i mandlovníkové listí
 • Pohlaví: Obtížně zjistitelné
 • Odchov: Snadný, pohlaví je oddělené a po krátké době se z embrya vyvine malý plž
 • Nádrž: Mají rádi členité prostředí - dostatek rostlin, kamenů a kořenů. Často se vydávají na hladinu.
 • Potrava: Konzumují řasy, zbytky krmiva.

DOPRAVA RATAJ - AKVARIJNÍ ŽIVOČICHY VÁM DOVEZEME NAŠÍM AUTEM
 • Akvarijní živočichy Vám dovezeme v rámci našich rozvozů - termín přepravy závisí na tom, kdy máme nejbližší rozvoz Vaším směrem.
 • Po obdržení objednávky Vám zavoláme a domluvíme se na termínu doručení.
Navíc
 • Naše auto je plně klimatizováno s možností výhřevu pro chladné dny, čímž je zajištěn komfort pro živočichy v každém ročním období.
 • Máme potřebná oprávnění od státní veterinární správy pro přepravu ryb a živočichů.

ZDRAVÉ A VYBARVENÉ RYBY

Ryby nabízíme od r.2009 v kamenném obchodě Akvazoo Rataj. Za tu dobu jsme si nejen našli prověřené a zkušené chovatele, ale naučili jsme se rybám rozumět. Navíc:

 • Ryby krmíme japonským krmivem Hikari a krmivem Rataj pro extra vybarvení a vitalitu
 • Rybám pravidelně dopřáváme výluh z mandlovníkového listí. Mandlovníkové listí působí nejen bakteriostaticky, ale podporuje i kondici a vybarvení ryb.

BALENÍ RYB

 • Ryby jsou přepravovány v plastovém sáčku, který je dofouknutý kyslíkem
 • K zajištění tepelné izolace jsou ryby během přepravy umístěny do polystyrenové krabice
AKLIMATIZACE ŽIVOČICHŮ

Před vypuštěním živočichů do akvária je třeba je pozvolna aklimatizovat na teplotu a hlavně chemismus vody v akváriu. Balík s živočichy necháme vytemperovat na pokojovou teplotu. Následně otevřeme sáček s živočichy a nalijeme do něj pozvolna vodu z akvária tak, aby jsme navýšili objem vody zhruba o 50%. Ryby necháme 15 minut aklimatizovat (ne déle), a poté je s obsahem celého sáčku pomalu nalijeme do akvária. pH akvarijní vody ve vašem akváriu by mělo být v rozmezí 6,5- 7,5 (zjistíte testem AKVIN) a nulový obsah nitritů (zjistíte testem  AZOTIN).
REKLAMACE

Ryby chováme a balíme tak, aby k Vám dorazily ve 100% kondici. Pokud by se vám ale něco nezdálo, prosíme Vás o vyfocení ryb ještě předtím, než je vypustíte do akváriaReklamaci spolu s fotkou nám odešlete na email info@rataj-spk.cz.

Důležité je dodržet kroky aklimatizace živočichů, aby ryby nedostaly šok.

INFORMACE

Přečtětě si návod JAK CHOVAT AKVARIJNÍ RYBY

Akvarijní živočichové