Sleva Ruwal Automatický měřič a regulátor pH Expand

Ruwal Automatický měřič a regulátor pH

Ruwal Ruwal

823

Nové

  • Zařízení umožňuje kontinuálně měřit a regulovat pH vody v akváriu

Více podrobností

Skladem

1 516 Kč

s DPH

1 784 Kč s DPH

-15%

Nakupte ještě za 2 500 Kč a poštovné máte zdarma!

Popis

Akvarijní controller pro měření a regulaci pH

PH Controller kontinuálně měří hodnotu pH v akváriu a je vybaven ovládanou zásuvku. Podle hodnoty pH v akváriu zapíná a vypíná elektromagnetický ventil na CO2 soupravě (sepne při překročení nastavené hodnoty pH a vypne při poklesu pod nastavenou hodnotu).

Přínosy pH controlleru:.


  • Vitální rostlliny - díky pH controlleru máme stále optimální koncentraci CO2 pro růst rostlin, což pomocí drop checkeru zdaleka není tak jednoduché

  • Bezpečnost pro ryby  - zaručuje, že větší množství  CO2 vlivem nehody nebo technické závady neunikne do akvária, kde může nadměrná koncentrace otrávit ryby. Jakmile koncentrace CO2 stoupne nad optimum a klesne tím pádem pH vody, controller dávkování CO2 vypne. Nemusí jít jen o nehodu nebo neopatrnou manipulaci. Pokaždé, když dochází tlak v lahvi, tlak na výstupu nebezpečně stoupá. Pokud si tento okamžik nepohlídáme a lahev včas nedoplníme, může dojít k otravě ryb.

  • Úspora CO2 - dávkujeme přesně tolik CO2, kolik je potřeba, takže prodloužíme interval doplnění lahve


Princip regulace: na controlleru nastavíme hodnotu pH, kterou chceme v akváriu udržet. Přepneme program regulátoru do polohy HIGH (tím controlleru řekneme, že sepnutím ovládaného zařízení dochází ke snižování pH). Pokud pH stoupne nad nastavenou hodnotu, controller sepne zařízení, které začne snižovat pH vody (např.dávkování CO2 nebo kyseliny). Zařízení je vypnuto, až pH vody v akváriu klesne na námi nastavenou hodnotu.


Tip: Mezi pH controller a elektromagnetický ventil zapojíme spínací hodiny, aby dávkování CO2 bylo v noci zastaveno. Je potřeba digitální spínací hodiny - mají vnitřní baterii (klasické spínací hodiny potřebují permanentní napájení - to spínaná zásuvka controlleru neposkytuje)


V popisu je produkt charakterizován vzhledem k použití v akvaristice, možnosti použití jsou ale samozřejmě širší. Lze použít pro bazény, hydroponické systémy, atd. Spínané zařízení nemusí být pouze CO2 souprava, ale například peristaltické čerpadlo pro dávkování kyseliny.


Balení obsahuje:

  • pH controller se spínanou zásuvkou
  • Drátěný závěs pro upevnění přístroje na hranu akvária apod. 

pH sonda a kalibrační roztoky nejsou součástí. 


Rozlišení: 0.01 pH.
Přesnost:: ±0.1%
Kalibrace: manuální pH4 a pH7
Regulační rozsah : 3.5 - 10.5 pHSpínané relé : 5A / 240 VAC
Napájení  AC230V 50/60 Hz
Konektor pH sondy: BNC
Příkon regulátoru : 2W
Rozměry: 150 x 85 x 40 mm