Aquatlantis Elegance Expert 100 Expand

Aquatlantis Elegance Expert 100

Aquatlantis Aquatlantis

Nové

Akvárium s výkonným LED osvětlením v hliníkovém krytu a filtrací BioBox. Objem 248l. Rozměry 102,2x40,4x60cm.

Více podrobností

Na objednávku

8 990 Kč

s DPH

Popis

Kvalitní akvarijní set s LED osvětlením v hliníkovém krytu, Biobox filtrací a topítkem. Objem 248l. Rozměry 102,2x40,4x60cm. 

Dvoukanálové LED osvětlení Easy LED 2.0

Špičkové osvětlení Easy Led s diodami nové generace a spotřebou jen 43W. Toto osvětlení je velmi úsporné, ale především velmi výkonné, takže pod ním krásně rostou rostliny. Světlo v tomto akváriu dokáže nahradit 2-3 zářivky T5 45W. A to při spotřebě odpovídající jedné zářivce. 

Dva samostatné LED okruhy
jeden okruh tvoří prostřední řada LED a druhý krajní řady. Okruhy můžete samostatně řídit pomocí ovladače Luminus. Můžete tak například:

  • věrně simulovat západ a východ slunce - ráno se postupně rozsvítí barevné a poté bílé LED. Večer naopak postupně omezíte jasné denní světlo do tlumených večerních barev - podmínky v akváriu jsou maximálně přirozené
  • část dne můžete svítit pouze prostřední řadou led - tzv. “světelná siesta”
  • můžete nastavit tlumené noční osvětlení - měsíční svit

Vyladěné spektrum 

Easy LED vyzařuje maximum světla ve spektru využitelném  rostlinami  a současně má věrné barevné podání s indexem CRI 80. Toho je dosaženo kombinací diod různých barev - studená bílá 67%, teplá bílá 17%, 8% modrých a 8% červených diod. Výsledná barevná teplota je 6800K

Kvalitní optika
kryt z vysoce propustného polykarbonátu, který vzhledem ke svému profilu světlo rozptyluje do úhlu 120º - diody tak rovnoměrně nasvětlí celé akvárium. 

Hliníkový kryt akvária

varianty černá a bílá jsou lakované, atraktivní je varianta 065 - stříbrný elox. Jednoduchý přístup do akvária díky posuvnému uchycení světla. V krytu jsou dvířka na krmení ryb. V zadní části krytu jsou průchodky pro případné použití vnějšího filtru, přidávání CO2 apod.

Filtr BioBox 2

Filtrační systém Biobox s čerpadlem EasyFlux 600, integrovaným topítkem EasyKlim 200W a  dostatkem prostoru pro umístění filtračních náplní EasyBox. Výkon čerpadla lze plynule regulovat prakticky do minimálního průtoku. Nedochází tak k nadměrnému čeření vody, které podporuje řasy a zhoršuje růst rostlin.

Filtrační náplně EasyBox

Křišťálově čistou vodu zajistí čtyři druhy filtračních náplní EasyBox, které obsahuje filtr Biobox: Fiber foam pro mechanickou předfiltraci, Coarse foam pro biologickou filtraci, Activated carbon pro absorbci toxinů a vysoce porézní Aquaclay je ideální pro činnost prospěšných bakterií. Aquatlantis nabízí celkem 8 druhů filtračních náplní EasyBox. Ty se dají měnit podle zaběhnutí akvária a stavu rostlin a ryb. Po léčení ryb nebo při zákalech vody doporučujeme Carbon Foam, při výskytu řas speciální náplň Cleanwater na redukci nitrátů a fosfátů, při zabíháni akvária Zeolite na odstranění amonia.

Ovladač Aquatlantis Luminus

kromě výše zmíněných efektů můžete Vaše osvětlení libovolně programovat (dva okruhy, pro každý až čtyři intervaly), nebo i vypínat/zapínat buď přímo na ovladači nebo z Vašeho telefonu (aplikace dostupná pro Android iOS). Více o ovladači se dozvíte zde.

Balení obsahuje: 

- akvárium s hliníkovým rámem  
- osvětlení Easy LED 2.0
- filtr BioBox 2
- 4x filtrační náplně EasyBox
- dva plastové kryty akvária

Stolek pod akvárium není součástí balení, objednává se samostaně.

BEZPEČNÁ DOPRAVA ZDARMA

Akvárium Vám dovezeme naším autem (i na Slovensko), řidič Vám pomůže akvárium odnést až do bytu. Doprava je zdarma

Parametry

Rozměry102,2x40,4x60cm
FiltraceBiobox 2
ČerpadloEasyFlux 600
Objem248l
OsvětleníLED 43W
Kapacita196l
TopítkoEasyKlim 200W
ŘadaElegance
Objem201 - 300l
Síla skla8
Hmotnost47,3 kg

Ke stažení

Videos

Akvarijní komplety