Aquatlantis Elegance 60 Expand

Aquatlantis Elegance 60

Aquatlantis Aquatlantis

Nové

Akvárium s výkonným LED osvětlením v hliníkovém krytu a filtrací BioBox.Volitelně s technologií LED H2O. Objem 136l. Rozměry 61x40,4x55cm.

Více podrobností

Skladem

7 566 Kč

s DPH

Nakupte ještě za 2 500 Kč a poštovné máte zdarma!

Kvalitní akvarijní set s LED osvětlením v hliníkovém krytu, Biobox filtrací a topítkem. Objem 136l. Rozměry 61x40,4x55cm. 

LED osvětlení

  • Vyšší světelná intenzita a nížší spotřeba ve srovnání se zářivkam
  • Životnost diod až 50.000 hodin
  • Není nutné každý rok kupovat nové zářivky (zářivky časem degradují – snižuje se světelná intenzita a mění se vyzařované spektrum
  • Bezpečnost: pracuje pouze s napětím 24V, krytí IP X8

Pouze kvalitní akvarijní osvětlení poskytne optimální podmínky pro vitalitu rostlin v akváriu – pokud dáme rostlinám dobré podmínky pro růst, odebírají z vody přebytečné živiny a zabraňují tak šíření řas v akváriu.

U akvária Aquatlantis Elegance 60 můžete volit ze dvou typů osvětlení: Easy LED a Easy LED H2O.

Osvětlení Easy LED

Špičkové osvětlení Easy Led s diodami nové generace a spotřebou jen 19W. Toto osvětlení je velmi úsporné, ale především velmi výkonné, takže pod ním krásně rostou rostliny. Světlo v tomto akváriu dokáže nahradit 2-3 zářivky T5 24W. A to při spotřebě odpovídající jedné zářivce. 

Vyladěné spektrum 

Easy LED vyzařuje maximum světla ve spektru využitelném  rostlinami  a současně má věrné barevné podání s indexem CRI 80. Toho je dosaženo kombinací diod různých barev - studená bílá 67%, teplá bílá 17%, 8% modrých a 8% červených diod. Výsledná barevná teplota je 6800K

Kvalitní optika
kryt z vysoce propustného polykarbonátu, který vzhledem ke svému profilu světlo rozptyluje do úhlu 120º - diody tak rovnoměrně nasvětlí celé akvárium. 

Easy LED H2O (volitelné)

Ke špičkovým parametrům Easy LED přidává unikátní technologii aktivního chlazení vodou - osvětlení Easy LED H2O je doplněno hliníkovým vodním chladičem a malým čerpadlem (spotřeba 6W). Voda z akvária protéká chladičem (svítidlo má krytí IP X8) a vrací se zpět do akvária. Svítidlo se takto ochlazuje, čímž se dále prodlužuje životnost diod, ale především – přebytečná tepelná energie světla je použita k ohřevu vody. Tato technologie přináší 50% úsporu na vytápění akvária. Geniální věci bývají jednoduché.

Inovace od Aquatlantisu nejsou samoúčelné. Porovnejte roční náklady na provoz běžného akvária s Elegance 60:

Hliníkový kryt akvária

varianty černá a bílá jsou lakované, atraktivní je varianta 065 - stříbrný elox. Jednoduchý přístup do akvária díky posuvnému uchycení světla. V krytu jsou dvířka na krmení ryb. V zadní části krytu jsou průchodky pro případné použití vnějšího filtru, přidávání CO2 apod.

Filtr BioBox 2

Filtrační systém Biobox s čerpadlem EasyFlux 600, integrovaným topítkem EasyKlim 150W a  dostatkem prostoru pro umístění filtračních náplní EasyBox. Výkon čerpadla lze plynule regulovat prakticky do minimálního průtoku. Nedochází tak k nadměrnému čeření vody, které podporuje řasy a zhoršuje růst rostlin.

Filtrační náplně EasyBox

Křišťálově čistou vodu zajistí čtyři druhy filtračních náplní EasyBox, které obsahuje filtr Biobox: Fiber foam pro mechanickou předfiltraci, Coarse foam pro biologickou filtraci, Activated carbon pro absorbci toxinů a vysoce porézní Aquaclay je ideální pro činnost prospěšných bakterií. Aquatlantis nabízí celkem 8 druhů filtračních náplní EasyBox. Ty se dají měnit podle zaběhnutí akvária a stavu rostlin a ryb. Po léčení ryb nebo při zákalech vody doporučujeme Carbon Foam, při výskytu řas speciální náplň Cleanwater na redukci nitrátů a fosfátů, při zabíháni akvária Zeolite na odstranění amonia.


EASY LED CONTROL

K akváriu doporučujeme dokoupit časovač Easy LED Control se simulací úsvitu a stmívání - zbavíte ryby stresu z náhlého rozsvícení/zhasnutí světla.

Přejít na produkt

BEZPEČNÁ DOPRAVA ZDARMA

Akvárium Vám dovezeme naším autem (i na Slovensko), řidič Vám pomůže akvárium odnést až do bytu. Doprava je zdarma

Skříňka pod akvárium není součástí. Je možné použít i skříňku pod akvárium Fusion 60.

Rozměry61x40,4x55cm
FiltraceBiobox 2
ČerpadloEasyFlux 600
Objem136l
OsvětleníLED 19W
Kapacita109l
TopítkoEasyKlim 150W
ŘadaElegance
Objem101 - 200l
Síla skla6