Aquatlantis Style 120 Expand

Aquatlantis Style 120

Aquatlantis Aquatlantis

Nové

Jednoduché a funkční akvárium v hliníkovém rámu, s LED osvětlením a Biobox filtrací. Objem 216l. Rozměry 120 x 40 x 45cm.

Více podrobností

Na objednávku

8 514 Kč

s DPH

Popis

Aquatlantis Style 120 je jednoduché a funkční akvárium v hliníkovém rámu, s LED osvětlením a BioBox filtrací. Objem 216l. Rozměry 120 x 40 x 45cm. Akvária z řady Style Vám doporučujeme kvůli výbornému poměru užitné hodnoty a ceny.

Akvárium Style 120

LED osvětlení

  • Vyšší světelná intenzita a nížší spotřeba ve srovnání se zářivkam
  • Životnost diod až 50.000 hodin
  • Není nutné každý rok kupovat nové zářivky (zářivky časem degradují – snižuje se světelná intenzita a mění se vyzařované spektrum
  • Bezpečnost: pracuje pouze s napětím 12V, krytí IP X8

Pouze kvalitní akvarijní osvětlení poskytne optimální podmínky pro vitalitu rostlin v akváriu – pokud dáme rostlinám dobré podmínky pro růst, odebírají z vody přebytečné živiny a zabraňují tak šíření řas v akváriu.

LED lighting system - nový typ

Svítivost 1806 lm při spotřebě 24 W. Dva samostatně regulovatelné LED kanály s různými barvami diod umožňují věrnou simulaci východu a západu slunce.

Spektrum

osvětlení v akváriu Style 120 kombinuje čtyři barvy diod (teplá a studená bílá, červená a modrá) k dosažení spektra 6400K. Spolu s vysokou hodnotou indexu podání barev (CRI = 90) tak svítidlo zajistí optimální podmínky pro život v akváriu a také dá perfektně vyniknout barvám ryb i rostlin.

Věrná simulace východu a západu slunce

s použitím controlleru Easy LED control 2 můžete během dne simulovat různé světelné podmínky. například postupnou změnou intenzity a barevného spektra světla věrně nasimulovat východ a západ slunce - pro ryby a rostliny tak vytvoříte maximálně přirozené podmínky. 

Jak to funguje?

LED ve svítidle jsou zapojeny ve dvou samostatných okruzích, které lze pomocí Easy LED Control 2 programovat. Nastavíme je třeba tak, že ráno se začne postupně rozsvěcet první okruh, který zahrnuje červené, modré a teple bílé diody, nasimulujeme tak měkčí, teplé světlo typické pro východ slunce. O chvíli později se pak postupně přidává druhý okruh, který už zahrnuje pouze bílé diody a oba okruhy dohromady tak věrně napodobí narůstající intenzitu jasného denního světla. Stejně, ale v obráceném pořadí probíhá postupné večerní stmívání světla.

Zapojení

Napájecí kebel má na konci rozdvojku se dvěma konektory – každý napájí jeden LED okruh, světlo je tedy uzpůsobeno k použití s Easy LED Control 2.

Pokud chcete světlo použít bez Easy LED Control, samozřejmě to není problém. Součástí balení je kabelová rozdvojka pomocí které světlo připojíme k jednomu adaptéru.

Inovace Aquatlantisu nejsou samoúčelné. Porovnejte roční náklady na provoz běžného akvária s Aquatlantis Style 120:

Hliníkový kryt akvária

Horní i spodní lem akvária jsou z hliníku. Ve víku krytu jsou dvířka na krmení ryb (případně pro použití automatického krmítka). V zadním skle akvária je průchodka (například pro CO2 hadičku, neslouží pro hadice vnějšího filtru - průchodka je pouze na jedné straně a otvor je menší).

Filtr BioBox 2

Filtrační systém Biobox s čerpadlem EasyFlux 900 a dostatkem prostoru pro umístění filtračních náplní EasyBox. Výkon čerpadla lze plynule regulovat prakticky do minimálního průtoku. Nedochází tak k nadměrnému čeření vody, které podporuje řasy a zhoršuje růst rostlin. Ve filtru je integrované topítko EasyKlim 200.

Filtrační náplně EasyBox

Křišťálově čistou vodu zajistí čtyři druhy filtračních náplní EasyBox, které obsahuje filtr Biobox: Fiber foam pro mechanickou předfiltraci, Coarse foam pro biologickou filtraci, Activated carbon pro absorbci toxinů a vysoce porézní Aquaclay je ideální pro činnost prospěšných bakterií. Aquatlantis nabízí celkem 8 druhů filtračních náplní EasyBox. Ty se dají měnit podle zaběhnutí akvária a stavu rostlin a ryb. Po léčení ryb nebo při zákalech vody doporučujeme Carbon Foam, při výskytu řas speciální náplň Cleanwater na redukci nitrátů a fosfátů, při zabíháni akvária Zeolite na odstranění amonia.


EASY LED CONTROL 2 plus

K akváriu doporučujeme dokoupit časovač Easy LED Control se simulací úsvitu a stmívání - zbavíte ryby stresu z náhlého rozsvícení/zhasnutí světla.

Přejít na produkt

BEZPEČNÁ DOPRAVA ZDARMA

Akvárium Vám dovezeme zdarma naším autem (i na Slovensko)Parametry

Rozměry120 x 40 x 45cm
Kapacita (l)216l
Objem akvária201 - 300l
OsvětleníNew LED SYSTEM
FiltraceBiobox 2
ČerpadloEasyFlux 900
TopítkoEasyKlim 200W
ŘadaStyle
Síla skla8

Videos

Akvarijní komplety